Niepubliczny ZakładOpieki Zdrowotnej

Prowadzi działalność medyczną od 2004 ciesząc się uznaniem i zaufaniem szerokiego grona pacjentów.

  • 1Uwzględniając najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny dbamy o zdrowie i komfort naszych Klientów.    

Diagnostyka i leczenie niepłodności 


Niepłodność to stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością około 2-4 stosunków tygodniowo bez stosowania środków antykoncepcyjnych. Problem ten dotyka ok. 10-15% par w wieku reprodukcyjnym. Za 35% przypadków niepłodności odpowiada kobieta i tyle samo mężczyzna, a za 10% odpowiadają oboje. Natomiast w 20% nie da się określić jednoznacznej przyczyny jest to tzw. niepłodność idiopatyczna. W celu właściwego zdiagnozowania problemu niepłodności należy przeprowadzić wywiad lekarski oraz niezbędne badania w zakresie niepłodności. W przychodni NZOZ NOVUM skupiamy się na właściwym, indywidualnym doborze ścieżki diagnostycznej dla pacjentów, których dotyka problem niepłodności. Jej zakres obejmuje konsultacje lekarską wraz ze szczegółowym wywiadem oraz szereg badań dobranych z myślą o indywidualnej historii medycznej każdego z pacjentów. W ramach świadczeń jakie można wykonać znajdują się m.in.:

- monitorowanie owulacji;
- diagnostyka hormonalna;
- histeroskopia, u umożliwiająca wewnętrzną ocenę budowy narządów płciowych kobiety i zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości;
- diagnostyka niepłodności męskiej, a w ramach niej: badanie nasienia (seminogram), chromatyna plemnikowa, test postkoitalny (PCT) służący ocenie tzw. wrogości śluzu szyjkowego z nasieniem partnera.

Odpowiednio dobrane narzędzia diagnostyczne i związana z nimi właściwa ścieżka leczenia daje możliwość najbardziej trafnego odnalezienia przyczyny problemu, a co za tym idzie wyboru najlepszej metody leczenia.