MENU

Nietrzymanie moczu - PESSAROTERPIA


Kiedy rodzi się dziecko wszystko się zmienia. Również Twoje ciało.

JAKI WPŁYW MA CIĄŻA NA ORGANIZM KOBIETY?

Podczas ciąży rosnący brzuch stale naciska na dno miednicy. Rozsuwa on także mięśnie i osłabia tkankę łączną, która daje w organizmie podporę wielu narządom, m.in. pęcherzowi, pochwie i miednicy. Dodatkowo podczas ciąży produkuje się hormon zwany relaksyną,który jest odpowiedzialny za rozluźnienie mięśni, zwłaszcza tych w okolicach pochwy.

Jakie mogą być konsekwencje osłabienia mięśni dna miednicy i tkanek?

W czasie ciąży i porodu tkanka dna miednicy jest bardzo rozciągnięta, a mięśnie słabe. Często zdarza się, że ich regeneracja po urodzeniu dziecka nie następuje lub następuje bardzo wolno, co może prowadzić do wysiłkowego nietrzymania moczu od razu po porodzie lub obniżania się i wypadania narządów rodnych w przyszłości.

Warto więc zadbać o to, by proces regeneracji mięśni i tkanek odbył się w możliwie jak najkrótszym czasie, by nie doprowadzić do zaburzeń statyki narządów rodnych.


DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA PESSOTERAPIĘ?

Pessaroterapia wspomaga proces rekonwalescencji po porodzie,by kobieta mogła w pełni cieszyć się macierzyństwem i w szybkim tempie wrócić do zdrowia.


W jaki sposób zregenerować osłabione organy po ciąży i porodzie?

Stosuj pessaroterapię zapobiegawczo, by nie doprowadzić do obniżania się narządów. Pessaroterapia pozwala w szybki sposób zregenerować osłabione ciążą i porodem mięśnie

i tkanki podtrzymujące miednicę, pochwę i pęcherz.

Warto połączyć ją z ćwiczeniami mięśni Kegla.

5 nawyków dla silnych mięśni Kegla:

JAK DŁUGO NALEŻY STOSOWAĆ PESSAROTERAPIĘ PO PORODZIE?

Pessaroterapię warto rozpocząć od razu po okresie połogu i stosować ją tak długo, jak jest konieczna (około 1 roku

lub krócej - więcej informacji na www.drherbich.eu).


Zalety pessaroterapii:

ZADBAJ O SIEBIE I SWOICH NAJBLIŻSZYCH

Obniżaniu się narządów rodnych nie zawsze da się zapobiec. Z wiekiem mięśnie dna miednicy słabną, a narządy obniżają się lub wypadają. Efektem tego jest nietrzymanie moczu, gazów, itp. Osoby starsze często mówią, że już się przyzwyczaiły do tego dyskomortu i nauczyły się z tym żyć ale przecież wcale nie musi tak być! Mamy na to rozwiązanie - pessaroterapię.

Pessaroterapia to bezoperacyjny sposób pozwalający na wyeliminowanie wielu dolegliwości po urodzeniu dziecka m.in. obniżaniu się narządów rodnych czy nietrzymaniu moczu.

Pessaroterapia to umieszczenie w pochwie silikonowego krążka - odciąża on mięśnie dna miednicy i tkankę łączną (pessar unosi mięśnie i tkankę ku górze, by narządy mogły wrócić do swej anatomicznej pozycji).