Niepubliczny ZakładOpieki Zdrowotnej

Prowadzi działalność medyczną od 2004 ciesząc się uznaniem i zaufaniem szerokiego grona pacjentów.

 • 1Uwzględniając najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny dbamy o zdrowie i komfort naszych Klientów.    

Zadowolenie kobiet z estetyki intymnej kształtuje równowagę i pewność siebie we wszystkich sferach życia Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że coraz więcej pacjentek boryka się z  problemami takimi jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego, rozluźnienie pochwy. Niejednokrotnie kobiety godzą się z myślą, że są skazane na życie w dyskomforcie, który niejednokrotnie ma duży wpływ na jakość ich życia. Dotychczas  jedynymi metodami walki z tymi problemami były różne zabiegi operacyjne, wymagające pobytu w szpitalu, używania skalpela i szycia, a więc działań obarczonych jednak czasami bardzo poważnymi powikłaniami, jak każdy zabieg operacyjny, a nie dających często spodziewanego efektu. Obecnie mamy do dyspozycji ultranowoczesną technikę, która jest jednocześnie bezinwazyjna, bezbolesna, wykonywana ambulatoryjnie przynosząca bardzo dobre efekty laserową korektę statyki pochwy oraz cewki moczowej. Jest to metoda zwężająca pochwę, dająca poprawę w zakresie m.in. nietrzymania moczu, korektę obniżenia pochwy a przy okazji jej zwężenie poprawia komfort współżycia .

1. Czym jest laser MonaLisa

 

Mona Lisa Touch to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnym kobiety. Zabieg służy do regeneracji i odmłodzenia miejsc intymnych kobiet. Zabieg laserem Mona Lisa Touch jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet które szukają procedury mniej inwazyjnej w porównaniu do zabiegów chirurgicznych lub farmaceutycznych.                 
 

2. Na jakie problemy rozwiązaniem jest laser MonaLisa

 

 • a) wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika m.in. z osłabienia mięśni dna miednicy, rozciągnięcia pochwy w wyniku którego dochodzi do zmiany kąta nachylenia cewki. Leczenie laserowe polega w tym przypadku na fototermicznym obkurczaniu ścianek pochwy. Zabieg ten wykorzystuje laser, który powoduje wzmacnianie powięzi wewnątrzmiedniczej, ścianek pochwy,  a także obszar ujścia cewki moczowej. Światło lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki prowadząc do ich namnażania i wzmocnienia. Dochodzi do obkurczania tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi następnie do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność. Jest to najbezpieczniejsza, najmniej inwazyjna i najdokładniejsza metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Metoda ta ma w stosunku do innych metod, takich jak wszywanie taśm i siatek mnóstwo zalet. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo, komfort kobiety i to, że nie potrzebuje ona znieczulenia, ponieważ leczenie jest bezbolesne! Nie trzeba również zostawać potem w szpitalu. Po zabiegu laserowym można wrócić do domu i spędzić resztę dnia jak zwyczajny dzień. Nie można jedynie utrzymywać stosunków płciowych przez tydzień od zabiegu.

  b) utrata elastyczności pochwy i brak nawilżenia

  Problem utraty pierwotnej elastyczności pochwy, obiekcje do jej rozmiaru i prawidłowego nawilżenia dotyczą wielu kobiet, które doświadczyły porodu. Może on być również wynikiem naturalnego procesu starzenia się związanego z okresem menopauzy. Zabieg laserowy w tym przypadku ma na celu przywrócenie naturalnego pH pochwy, zwiększenie elastyczności jej ścianek, jak również lepszego ich napięcia oraz nawilżenia. Wiązka lasera oddziałuje na ścianki, powodując ich fototermiczne nieablacyjne napięcie oraz obkurczenie. Następuje stymulacja wytwarzania kolagenu w błonie śluzowej (zwiększenie elastyczności, napięcia i obkurczenia ścian). Ponadto obserwować można tekże pobudzenie produkcji glikogenu odpowiedzialnego za nawilżenie pochwy. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość oraz infekcje odczuwają znaczną poprawę. Wpływa to na polepszenie jakości życia codziennego oraz seksualnego.

  c) estetyczna korekcja intymnych narządów zewnętrznych

  Coraz istotniejszą pozycję w ginekologii estetycznej zajmuje rekonstrukcja korekcyjna pochwy. Zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch™ relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od tych przeprowadzanym przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

   

3. Jak przebiega zabieg?

 

Do zabiegu kwalifikuje lekarz ginekolog na podstawie aktualnego badania ginekologicznego oraz wyniku cytologii wykonanego w ciągu ostatniej połowy roku.  Podczas rozmowy pacjentka jest dokładnie informowana o wszystkich aspektach związanych z zabiegiem, m in. jego możliwościach, przeciwwskazaniach, ewentualnych skutkach ubocznych. Sam zabieg nie wymaga przygotowań. Trwa około 5- 10 minut. Zwykle wystarcza jeden zabieg. Kolejne można powtarzać co 2 – 4 tygodnie. Pacjentka decyduje o ilości zabiegów, tak aby rezultat był zadowalający. Najczęściej w przypadku regeneracji ścianek pochwy wykonywany jest jeden zabieg. Natomiast w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu zwykle należy powtórzyć procedurę.  Po wykonaniu zabiegu pacjentka może wrócić do codziennej aktywności, jednak zaleca się:

 • - wstrzemięźliwość do 7 dni
  • - unikać gorących kąpieli
  • - podnoszenia ciężarów
  • - ograniczenie wysiłku fizycznego
  •    

  Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • - miesiączka
  • - ciąża
  • - infekcje stref intymnych
  • - choroby nowotworowe

  Po zabiegu można sporadycznie zaobserwować lekkie zaczerwienienie, obrzęk, dyskomfort, które zazwyczaj  mijają po około 1-2 dniach

  4. Dlaczego właśnie laser MonaLisa- zalety, skuteczność

   

Zabiegi laserowej ginekologii estetycznej przy użyciu lasera MonaLisa Touch wyróżnia zupełna bezinwazyjność lub nieznaczna inwazyjność, zupełny brak rekonwalescencji  lub minimalny okres rekonwalescencji.

O tym ile zabiegów należy wykonać decydują indywidualne potrzeby pacjentki. Najczęściej jest to jeden zabieg. Jednakże np. w przypadku  wysiłkowego nieotrzymania moczu procedurę można powtórzyć. Jeżeli zabieg wykonywany jest u młodych kobiet po porodach to efekt z  pewnością będzie utrzymywał się do następnego porodu. Wzmocnienie i poprawa elastyczności pochwy pomaga zminimalizować także uszkodzenia, do których dojdzie przy kolejnym porodzie. Natomiast u kobiet w okresie okołomenopauzalnym zaleca się wykonanie zabiegu jak najwcześniej, gdyż pozwala to zminimalizować skutki związane z obniżeniem poziomu estrogenów. Podążając za myślą lepiej zapobiegać niż leczyć, kobiety nie powinny czekać, aż niekorzystne objawy ulegną utrwaleniu i będą utrudniały im codzienne życie. Im wcześniej zabieg zostanie wykonany tym lepsze przyniesie efekty.

5. Jak działa laser

Pochwa jest kanałem  stanowiącym ostatni odcinek żeńskich dróg płciowych i składa się kolejno z:

-błony śluzowej

-nabłonka pochwy

-blaszki właściwa

-tkanki łączna

-włókien elastynowych

-błony mięśniowej

-błony zewnętrznej

Aby lepiej zrozumieć mechanizmy funkcjonowania  urządzenia MonnaLisa Touch™, należy przyjrzeć się bliżej istocie podstawowej tkanki łącznej. Składa się ona przede wszystkim z makrocząsteczek znanych jako proteoglikany, które łączą się z długimi łańcuchami kwasu hialuronowego za pośrednictwem specjalnych białek. Proteoglikany są w stanie zatrzymywać duże ilości wody. Wysoki stopień nawodnienia blaszki właściwej zapewniają właśnie proteoglikany. Duża zawartość wody w macierzy pozakomórkowej sprawia, że błona śluzowa nabrzmiewa, a włókna kolagenowe skutecznie realizują swoje funkcje. Obecność dużej liczby cząsteczek wody skutkuje większą przepuszczalnością, a co za tym idzie – lepszym metabolizmem w obrębie błony śluzowej, co oznacza wyższą efektywność transportu metabolitów, substancji odżywczych.  Jeżeli istota podstawowa znajduje się w kiepskiej kondycji lub nie zawiera dużo wody, nabłonek nie otrzymuje substancji odżywczych niezbędnych do jego prawidłowego rozwoju lub nawodnienia.

Podczas menopauzy, budowa błony śluzowej ulega zmianie i nie jest ona w stanie aktywnie wytwarzać kwasu hialuronowego i innych cząsteczek. W rezultacie, błona śluzowa ulega przesuszeniu, jest gorzej odżywiona, a co za tym idzie – bardziej delikatna i narażona na infekcje.

Celem leczenia laserem MonaLisa jest wzmacnianie i przywracanie funkcji metabolicznych z okresu poprzedzającego menopauzę przy pomocy nowego procesu syntezy, obejmującej nie tylko kolagen, ale również kwas hialuronowy, glikozaminoglikany i proteoglikany, dzięki którym błona śluzowa staje się dobrze nawilżona i jędrna, zachowując wszelkie właściwości zdrowej i młodej tkanki.