Niepubliczny ZakładOpieki Zdrowotnej

Prowadzi działalność medyczną od 2004 ciesząc się uznaniem i zaufaniem szerokiego grona pacjentów.

  • 1Uwzględniając najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny dbamy o zdrowie i komfort naszych Klientów.    

Analityka

Profilaktyczne badania krwi powinno się wykonywać raz w roku – w zdecydowanej większości przypadków daje to możliwość wczesnego wykrycia niepokojących procesów zachodzących w organizmie. O ich zlecenie można poprosić lekarza, jednakże można również, a nawet trzeba o zdrowie troszczyć się samemu. Płatne badania można wykonać w niepublicznych laboratoriach– nie ma potrzeby posiadania skierowania, czy wcześniejszego umawiania się na wizytę oraz oczekiwania w kolejce. Badania nie są drogie, kłopotliwe i czasochłonne – wystarczy przyjść (przy większości badań na czczo) do naszego punktu pobrań. A jeśli uda się uniknąć lub wcześnie wykryć rozwijającą się chorobę, wydane pieniądze zwracają się wielokrotnie. W naszej ofercie znajdują się wszystkie badania podstawowe oraz bardzo szeroki wybór badań specjalistycznych m.in.: hematologia: np. morfologia z automatycznym rozmazem, koagulologia: np. fibrynogen, badanie moczu, diagnostyka hormonalna: np. diagnostyka chorób tarczycy i przytarczyc: np. TSH, T3, T4, Ft3, Ft4, przeciwciała przeciwtarczycowe, hormony przysadkowe: GH, ACTH, FSH, LH, PRL, hormony płciowe: estradiol, progesteron, testosteron, wolny testosteron, wolny estriol, inne hormony i czynniki wzrostowe: leptyna, IGF-1, IGF-BP, erytropoetyna,bakteriologia ( wymazy) itp. Szczegółowe informacje dotyczące zakresu wszystkich wykonywanych przez nas badań dostępne są pod numerem telefonu:

Kom. 606 906 403

Tel. 18 440 05 06

Analityka czynna w środy - tel. 606 906 403, umów się na godzinę

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Cytologia

Opis problemu zdrowotnego

Rak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym rozwijającym się z nabłonka pokrywającego szyjkę lub kanał szyjki macicy . Na świecie w ciągu roku rozpoznaje się 500 000 przypadków raka, a ponad połowa chorych umiera. W Polsce rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem narządów płciowych u Kobiet do 45 roku życia.

Co roku około 3500 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a połowa z nich umiera, bo zgłosiła się do lekarza zbyt późno. Oznacza to, że z dziesięciu Kobiet, u których codziennie wykrywa się w Polsce ten nowotwór, pięć umiera.

 Na raka szyjki macicy chorują kobiety młodsze niż na pozostałe nowotwory narządów płciowych. Zachorowalność wzrasta począwszy od 25

- 29 roku życia. Następnie liczba chorych gwałtownie rośnie, osiągając szczyt w grupie pacjentek między 45 a 49 rokiem życia.

Niestety, w Polsce systematycznie wzrasta umieralność młodych kobiet z powodu tego nowotworu.

Tendencje spadkowe zachorowalności oraz niską umieralność w krajach rozwiniętych wiąże się z wdrożeniem powszechnej i ciągłej profilaktyki oraz z lepszym dostępem do systemu opieki zdrowotnej. Dlatego kobiety, dzięki regularnym badaniom cytologicznym, mogą zmienić te zatrważające statystyki.

Czynniki ryzyka

Rak szyjki macicy może dotknąć panie  bez względu wiek. Zachorować może każda kobieta. Są jednak czynniki, które mogą mieć znaczący wpływ na powstanie i rozwój choroby:

• zakażenie wirusem HPV 16 , 18 , 31 , 33 , 35

• zakażenie pochwy wirusem HSV – 2

• zakażenia patogenami innymi (chlamydie, CMV, EBV, przewlekłe infekcjebakteryjne)

• palenie papierosów

• doustne środki antykoncepcyjne

•promiskuityzm

• immunosupresja

• wielorodność ( szczególnie wczesna )

Cytologia wymazy i pobierana:

poniedziałek, środa, czwartek po wcześniejszej rejestracji tel. 606 906 403 lub na stronie novum.erejestracja.eu